Menu Zavřeno

Hororové parkování u pražského letiště? Dokážu vám, že to jde ještě hůř

Pro spoustu mých kolegů je to jedna velká noční můra. Přesčasy v práci, rezervace letenek, obíhání doktorů s nemocnými dětmi, „aby byly na dovolenou fit“ - to jsou prkotiny oproti desítkám minut, stráveným objížděním křivolakých pražských uliček při hledání ideálního parkovacího místa.

Zkušenosti ze světa jsou k nezaplacení!

Znám to, taky jsem si tím prošel. Ono než si vytvoříte svoje „zaječí stezky“ a vytáhnete z místních všeználků trochu té městské moudrosti, pár let vám to zabere. Ale nepropadejte beznaději hned na začátku. Jsou místa, kde je to daleko horší (a nemyslím jenom cenově, čtěte TADY). Buďte rádi, že se ta naše zlatá Ruzyně nenachází třeba v Tokiu nebo v New Yorku!

New York street

V New Yorku jsou strážci zákona nekompromisní

„Já chci zpátky do Prahy!“ úpěl jsem pravidelně, zatímco jsem už počtvrté objížděl obytné bloky na předměstí. New York totiž podle mých zkušeností nárůst populace taky celkem slušně nezvládá, nikoho tady však ani na chvíli nenapadne, aby si někde stěžoval nebo kvůli tomu dokonce porušoval zákony! Parkování na žlutých čarách, u kontejnerů nebo třeba na trávě? Zapomeňte – nebo si připravte 300 dolarů na pokutu. Minimálně.

Policisté jsou tu rychlí a nekompromisní (a značně podporovaní tzv. sousedskými hlídkami). Takže než vyběhnete z místního obchůdku s pytlíkem chleba a slaninou, už vás budou mít! Je tedy třeba opravdu najít oficiální parkovací místo.

Jako pes honící se za ocasem…

Takže prostě jezdíte, a jezdíte a jezdíte… Můj rekord byly skoro tři hodiny, kdy skutečně nebylo možné zaparkovat nikde, protože část ulic byla uzavřena kvůli nějakému pochodu či co. Takhle jsem si teda dovolenou v Americe nepředstavoval 🙁

Tokyo police

Policajtem v Tokiu? Připravte si bílou křídu!

V Japonsku vám půjčí auto na každém rohu a není to ani moc drahé. Mnohem horší budou související služby. Tak třeba parkování běžně na ulici vyjde na 50 Kč na hodinu! Nevyznáte se v místním značení nebo jste jednoduše odstavili auto jen na pět minut třeba při cestě do lékárny? Tak to budete muset sáhnout do peněženky klidně i pro pár tisíc. Na žádnou domluvu to neuhrajete. I když…

Přečtěte si o  Hledáte levné parkování u letiště? Značky vás zavedou na pěkně mastná místa!

Jak připravit příslušníka o rozum

Policisté jsou tu naštěstí veskrze slušní, takže vás předem upozorní na to, že se chystají k pěkné pokutičce. Vezmou křídu a od kola směrem k silnici nakreslí čáru, kam dopíšou i čas své návštěvy. A pokud do půl hodiny s autem odjedete nebo alespoň pohnete, nemůžou na vás (musí totiž čáru namalovat znovu). Teoreticky byste častým popojížděním mohli přivést takového policajta k šílenství. Ale to jsem nezkoušel. Vždycky stačilo odjet a nikdy mi do hotelu (ani potom do ČR) žádná obsílka nepřišla. Ale dělal jsem to jako nouzovku, jinak ne! Ono lítat co půl hodiny k autu taky není žádný med.

Paris street

Trik z Paříže, který uplatníte i u nás

Ale zpátky do našich luhů a hájů. Pokud vás nějaká ta pokutička příliš nevytočí, ale máte opravdický strach z odtahu a následného mastného poplatku za parkování auta na záchytném parkovišti, možná se vám bude hodit fígl, který mě naučil Lukáš.

Bez kafe ani ránu

V Paříži totiž stačí, když si za přední sklo (pěkně na viditelné místo) položíte kelímek s kávou a necháte ho tam. Hoši z odtahovky se potom budou bát nákladů na čištění interiéru vozu, a nechají vás na pokoji.

Jestli to bude i u nás fungovat na 100% si nejsem tak úplně jistý, ale faktem zůstává, že s kelímkem za sklem mi auto ještě nikdo neodtáhl. Takže možná…

Parkování zdarma, kde všechny tyhle triky nebudete potřebovat

Každopádně je určitě nejlepší parkovat slušně a přesně tam, kde máte. Takže příští články zaměřím právě a jen na tohle. Takže chcete-li využívat drahého oficiálního parkoviště přímo na letišti Václava Havla (i když prý zlevnili, jak jsem četl TADY), určitě mě sledujte i dál.

Související příspěvky